تحصیل در کانادا

سالانه بیش از 200 هزار دانشجوی بین المللی با هدف تحصیل در کانادا در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی این کشور مشغول به تحصیل می شوند . اما چرا کانادا تبدیل به مقصد و انتخاب بسیاری از دانشجویان بین المللی شده است ؟ سطح بالای کیفیت آموزشی ، ارزشمند بودن مدارک تحصیلی و معقول بودن هزینه ها ، مهمترین دلایل شکل گیری تصمیم ادامه تحصیل در کشور کانادا هستند . به خصوص در مورد دانشجویان ایرانی .

کانادا جزو G8 با همان گروه هشت می باشد ، یعنی هشت کشور صنعتی و ثروتمند جهان که 50 درصد اقتصاد جهان را در دست دارند . از بین تمامی اعضای این گروه ، کانادا بیشترین مقدار بودجه را صرف آموزش می کند .

تمامی موارد یاد شده ، گواه این مساله است که کانادا برای یادگیری اهمیت بسیاری قائل بوده و سیستم آموزشی کانادا از استاندارد بالایی برخوردار است .

همانطور که در ابتدا ذکر کردیم انتخاب ادامه تحصیل در کانادا دلایل بسیاری دارد . هم اکنون می خواهیم به برخی از مهمترین این دلایل پرداخته و به صورت مختصر در رابطه با آن ها توضیحاتی ارائه دهیم . با ما همراه باشید .

شرایط تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد و سایر مقاطع

کیفیت آموزشی بالا

حضور پیوسته سه دانشگاه برتر این کشور در بین 50 دانشگاه برتر جهان خود گواه بر این مساله است . این دانشگاه ها عبارتند از : دانشگاه مک گیل ، دانشگاه تورنتو ، دانشگاه برتیش کلمبیا . نا گفته نماند دانشگاه آلبرتا با رتبه 109 و همچنین سایر دانشگاه های این کشور نیز از رتبه های بسیار عالی برخوردارند و به اعتبار سیستم آموزشی کانادا می افزایند .

مدرک تحصیلی معتبر در سراسر دنیا

استانداردهای بالای دانشگاه های کانادا باعث شده مدارک اخذ شده از آن ها در تمامی کشورها معتبر باشند و فرصت های شغلی زیادی ، پیش روی فارغ التحصیلان آن ها باشند .

مدارک دانشگاه های این کشور به راحتی در آمریکا و سایر کشورهای مشترک المنافع معادل سازی شده و معتبر هستند .

اخذ پذیرش تحصیلی کانادا

اخذ پذیرش تحصیلی کانادا به عوامل متعددی بستگی دارد که از جمله مهمترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد .

 • رشته تحصیلی
 • دانشگاه مورد نظربرای ادامه تحصیل
 • دانشگاهی که فارغ التحصیل شده اید
 • معدل
 • سابقه کار برای برخی از رشته ها
 • فاصله تحصیلی

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه پذیرش تحصیلی کانادا ، روی عبارت مورد نظر کلیک کنید .

هزینه تحصیل در کانادا در سال 2018

هزینه تحصیل در کانادا 2019هزینه تحصیل در کشور کانادا و همچنین هزینه زندگی در آن با وجود دانشگاه های برتر و استاندارد بالای زندگی نسبت به کشورهایی مانند انگلیس و آمریکا هنوز هم پایین تر است . یکی از مهمترین دلایل علاقه مندی دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در این کشور ، همین مساله می باشد .

از طرف دیگر وجود انواع بورس های تحصیلی و اجازه کار حین تحصیل ، به پوشش بخشی از هزینه های تحصیل کمک می کند .

به طور کلی عمده هزینه های تحصیل در کانادا را می توان در دو بخش بررسی کرد :

 • شهریه تحصیل
 • هزینه زندگی

طبق آخرین آمار به دست آمده هزینه تحصیل تمام وقت در کانادا در مقطع Undergraduate بین 17000 تا 33000 دلار کانادا و برای تحصیلات تکمیلی به طور میانگین 16000 دلار کانادا می باشد .

دلیل این اختلاف قیمت ها رشته های مختلف تحصیلی هستند که کمترین هزینه ها مربوط به رشته های هنری و بیشترین آن ها مربوط به پزشکی و دندانپزشکی می باشد .

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های تحصیل در این کشور ، بر روی عبارت کلیک کنید .

شرایط بورسیه تحصیل در کانادا و انواع آن

شرایط بورسیه تحصیلی کانادابورسیه های تحصیلی در کانادا یکی از مواردی است که تقرببا اکثر افرادی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند ، به آن چشم دوخته اند . دانشگاه های کانادا نیز به مانند اکثر قریب به اتفاق کشورهای میزبان دانشجویان بین المللی ، به منظور جذب دانشجو و رفاه حال ایشان این مهم را فراهم آورده است .

بورسیه های تحصیلی کانادا در مقاطع مختلف از کارشناسی گرفته تا دکترا ارئه شده و از دانشگاه به دانشگاه دیگر و شرایط آن ها از رشته ای به رشته دیگر متفاوت می باشد .

توصیه می کنیم برای آگاهی از شرایط بورس های تحصیلی کانادا به صفحات دانشگاه های مختلف آن در سایت ما مراجعه کرده و یا با ما تماس بگیرید .

تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان

تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستانمدارس متوسطه بین المللی عمومی در کانادا ، موسسات سکولار و دولتی هستند که تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش کانادا قرار دارند .

بسیاری از مدارس متوسطه عمومی در کانادا ، فعالانه دانشجویان بین المللی را از سراسر جهان جذب می کنند . مدارس دولتی مزایای تحصیل در کنار گسترده ترین بخش جامعه کانادا را ارائه می دهند : 92 درصد از جوانان کانادایی در مدارس دولتی مشغول به تحصیل هستند .

زبان اصلی آموزش در مدارس متوسطه کانادایی به استثنای کبک که به زبان فرانسوی است ، انگلیسی است . در بسیاری از مدارس زبان انگلیسی زبان اول و همچنین زبان فرانسوی به عنوان زبان دوم آموزش داده می شود و دوره های زبان های دیگر مانند اسپانیایی ، آلمانی ، و … در دسترس است . دوره ها برنامه های درسی تا حدودی از مدرسه به مدرسه متفاوت است ، اما تمام مدارس متوسطه عمومی با مجموعه ای از استانداردهای دولتی مطابقت دارند .

مدارس متوسطه بین المللی یکی از اقتصادی ترین گزینه ها برای دانشجویان بین المللی هستند . از آنجا که آموزش عمومی رایگان برای ساکنین استان است ، هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی به ترتیب کمتر از موسسات خصوصی است که از 8000 تا 14000 دلار کانادا برای یک دوره مطالعه ده ماهه محاسبه می شود . برخی از مدارس متوسطه عمومی دارای خوابگاه هستند و بسیاری از آنها زندگی با خانواده کانادایی ( homestay families ) را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کنند .

ازین رو تحصیل در این کشور در مقطع دبیرستان به بسیاری از خانواده هایی که خواهان پیشرفت فرزند خود هستند ، توصیه می شود .

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

تحصیل در این کشور با مدرک دیپلم امکان پذیر است اگر شما بخواهید در کانادا در مقطع بالاتری ادامه تحصیل دهید . این مهم ، خود شرط و شروطی دارد که از مهمترین آن ها می توان به نداشتن گپ تحصیلی ، تسلط به زبان انگلیسی ، سابقه تحصیلی درخشان و پایین بودن سن متقاضی اشاره کرد .

تحصیل در کانادا رایگان

تحصیل در کانادا رایگانتحصیل در کشور کانادا به صورت رایگان امکان پذیر نیست . مگر در مواردی بسیار نادر که دانشجو دارای استعدادهای درخشان خارق العاده ای باشد که در این صورت به اصلاح از طرف دانشگاه Fullfound گرفته و هزینه تحصیل و گاها زندگی فرد را دانشگاه متقبل می شود .

اگر به بند بالا دقت کنید متوجه خواهید شد که تحصیل در کانادا رایگان نیست و تنها در صورت اخذ بورسیه تحصیلی می توان به کاهش بخشی از هزینه های تحصیل در این کشور کمک کرد .

مهاجرت به کانادا

براساس گزارش سازمان ملل متحد ، کانادا از سال 1994 در لیست 10 کشور برتر جهان برای زندگی قراردارد. در واقع سه شهر ونکور ، تورنتو و کلگری جزو ده شهر برتر دنیا هستند .

استاندارد بالای زندگی ، امید به زندگی بالا ، درصد پایین جرم و جنایت همچنین ثبات اقتصادی از عوامل افزایش سیر مهاجرت به این کشور می باشد .

امکان اقامت برای کسب تجربه کاری و حتی به دست آوردن اقامت دائم یکی از فرصت های بی نظیر برای دانشجویان علاقه مند به تحصیل در کانادا است . سالهاست که کانادا برای جذب نیروهای متخصص انواع ویزاهای اقامتی را ارائه می دهد . یکی از امتیازاتی که کانادا به دانشجویان بین المللی دانشگاه هایش می دهد این است که آن ها می توانند بدون این که خاک آن را ترک کنند برای دریافت این نوع ویزاها اقدام کنند .

در حال حاضر کانادا این ویزاها را به مهاجرین ارائه می دهد :

 • Express Entry – Skilled worker
 • Quebec-selected skilled workers
 • Immigrant Investors
 • Family sponsorship
 • Atlantic Immigration Pilot
 • Start-up visa
 • Self-employed
 • Provincial nominees
 • Caregivers

اگر به تحصیل در کانادا تمایل دارید برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط تحصیلی ، اعتبار دانشگاه ها ، مدارک مورد نیاز ویزا و… فرم مشاوره تحصیلی را تکمیل و ارسال نمایید تا از راهنمایی مشاورین ما بهره مند شوید .