پذیرش تحصیلی کانادا 2019

افرادی که قصد تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا را دارند همواره پذیرش تحصیلی کانادا یکی از گزینه‌های اصلی آن‌ها خواهد بود. کانادا در حال حاضر پذیرای ۱۳۰۰۰ دانشجوی بین المللی از کشورهای مختلف و با ملیت‌های متفاوت است. سطح کیفی و علمی دانشگاه‌های کانادا بالا بوده و به همین دلیل افراد زیادی از سراسر جهان خواستار پذیرش تحصیلی کشور کانادا در سال 2019 هستند.

شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا

برای دریافت پذیرش تحصیلی کانادا در سه مرحله‌ی قبل از ورود به، در لحظه‌ی ورود به ، بعد از ورود به کانادا می توان اقدام کرد. بیشتر پرونده‌های مهاجرت تحصیلی مربوط به مرحله قبل از ورود به کانادا است. شخص متقاضی درخواست تحصیل خود را هنگامی که در کشور خودش است برای مرکز آموزشی مورد نظرش می‌فرستند و در صورت پذیرش تحصیلی کانادا می‌تواند برای مهاجرت اقدام نماید.

برای افرادی که در حال حاضر با ویزای تحصیلی در کانادا حضور دارند و اکنون قصد ادامه تحصیل در مقطع بالاتر را دارند می‌توانند در خواست ویزای تحصیلی بعد از ورود به کانادا را بدهند. همچنین کسانی که با ویزای کار  کانادا مهاجرت کرده اند و الان قصد تبدیل ویزای خود به ویزای تحصیلی دارند این امکان مهیا است.

برای گرفتن پذیرش تحصیلی کشور کانادا نیاز به داشتن پذیرش، مدرک زبان مورد نیاز آن موسسه، داشتن نمرات بالا در دروس تخصصی برای دانشگاه‌های با رنک بالاتر، ارائه مدارکی که داشتن توان مالی برای تحصیل همچنین تضمینی برای برگشت بعد از اتمام تحصیل، داشتن سلامت جسمانی و اثبات عدم سابقه ارتکاب به جرم به پلیس مهاجرت است. بدیهی است که داشتن وکیل باتجربه می‌تواند در زمینه‌ی اخذ پذیرش تحصیلی کانادا و همچنین گرفتن پذیرش از مؤسسات آموزشی معتبرتر شما را یاری دهد.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی در کانادا

  • کپی پاسپورت و شناسنامه
  • عکس پاسپورتی جدید
  • مدارک و دانشنامه های قبلی
  • ارائه مدرک زبان
  • فرم درخواست دانشگاه
  • رزومه
  • انگیزه نامه و توصیه نامه در مقاطع تحصیلات تکمیلی
  • سابقه شغلی در صورت وجود

صفر تا صد تحصیل در کانادا

شهریه‌ی تحصیل در کشور کانادا

یکی نکات مهم در انتخاب دانشگاه برای تحصیل شهریه‌ی آن دانشگاه است. شهریه‌ی تحصیل در کشور کانادا در مقایسه‌ با کشورهای انگلیس، استرالیا و امریکا پایین‌تر است. در دانشگاه‌های کانادا امکان اخذ بورسیه تحصیلی فقط برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا وجود دارد. برای مقطع لیسانس بورسیه‌های کمی وجود دارد که فقط بخشی از هزینه‌های تحصیل دانشجو را پوشش می‌دهند.

شهریه‌ای که دانشجویان بین المللی پس از اخذ پذیرش تحصیلی کانادا در دانشگاه‌های این کشور پرداخت می‌کنند در حدود ۱۲۰۰۰۰ الی ۲۰۰۰۰۰ دلار است. این شهریه برای دانشجویان کانادایی بسیار کمتر است و در سال بین سه تا پنج هزار دلار خواهد بود. در استان کبک شهریه برای دانشجویان ساکن این استان بسیار کمتر است و دانشجویان کبکی هر ساله فقط هزار تا سه هزار دلار شهریه برای دانشگاه پرداخت می‌کنند.

دانشگاه‌های کانادا

کشور کانادا دارای بیش از ۹۰ دانشگاه است که ۷۳ دانشگاه دولتی و ۱۷ دانشگاه خصوصی هستند. دانشگاه‌های کانادا استاندارد آموزشی بالایی دارند و به همین دلیل دولت کانادا هر ساله بودجه‌ی قابل توجهی را برای تحقیقات دانشگاه‌های صرف می‌کند.

کشور کانادا دارای ۲۶ دانشگاه در رده بندی QS است و از این ۲۶ دانشگاه ۳ دانشگاه تورنتو، مک گیل و بریتیش کلمبیا در لیست ۵۰ دانشگاه برتر علمی دنیا قرار دارند. در این مقاله شرایط و نحوه پذیرش تحصیلی کشور کانادا بررسی خواهد شد. البته تقریباً اکثر دانشگاه‌های کانادا از نظر رنکینگ علمی رتبه‌ی قابل قبولی دارند. در ادامه اسامی تعدادی از دانشگاه‌های کانادا در جدول فهرست شده است.

لیست دانشگاه‌های کانادا

۱٫ دانشگاه تورنتو University of Toronto ۱٫
۲٫ دانشگاه مک گیل McGill University ۲٫
۳٫ دانشگاه بریتیش کلمبیا University of British Columbia ۳٫
۴٫ دانشگاه مونترال Université de Montréal ۴٫
۵٫ دانشگاه آلبرتا University of Alberta ۵٫
۶٫ دانشگاه مک مستر McMaster University ۶٫
۷٫ دانشگاه واترلو University of Waterloo ۷٫
۸٫ دانشگاه کلگری University of Calgary ۸٫
۹٫ دانشگاه کویین Queen’s University ۹٫
۱۰٫ دانشگاه وسترن Western University ۱۰٫
۱۱٫ دانشگاه دالهاوزی Dalhousie University ۱۱٫
۱۲٫ دانشگاه لاوال Laval University ۱۲٫
۱۳٫ دانشگاه مموریال نیوفاندلند Memorial University of Newfoundland ۱۳٫
۱۴٫ دانشگاه کبک چیکوتیمی University of Quebec at Chicoutimi ۱۴٫
۱۵٫ دانشگاه کبک هول University of Quebec at Hull ۱۵٫
۱۶٫ دانشگاه کبک ریموسکی University of Quebec at Rimouski ۱۶٫
۱۷٫ دانشگاه کبک تروسی ریویر University of Quebec at Trosi – Rivieres ۱۷٫
۱۸٫ دانشگاه کبک آبیتیبی تمیسکامینگ University of Quebec, Abitibi – Temiscamingue ۱۸٫
۱۹٫ دانشگاه کالج سن بونیفاس University College of Saint – Boniface ۱۹٫